Краматорчанин у 10 років став кандидатом у майстри спорту з шахів

3 квітня в Краматорську завершився фінал чемпіонату шахового клубу імені Олександра Момота.

І якщо переможець змагання був цілком прогнозований – ним став рейтинг-фаворит турніру Сиявуш Велієв (8 очок), то передбачити, що наймолодший учасник, десятирічний Семен Мітусов, посяде друге місце (з результатом 7 очок), було вкрай непросто.

Головне досягнення юного краматорчанина – це виконання спортивного нормативу кандидат у майстри спорту, що ставить Мітусова в один ряд з видатними шахістами двадцятого століття Гаррі Каспаровим та Анатолієм Карповим, які виконали даний розряд у 10 та 11 років відповідно.

Незважаючи на юний вік, Семен вже давно заявив про себе. Зокрема, у семирічному віці він виграв чемпіонат Донецької області до 10 років, а в 2014 році у віковій категорії до 8 років став чемпіоном України та призером чемпіонату Європи.

Додамо, що третє місце за підсумками змагань із результатом 5,5 очок посів Михайло Івахін.