ХК «Донбас» встановив рекорд результативності в чемпіонаті України

17 лютого в Харкові відбувся матч 21-го туру чемпіонату України між місцевим ХК «Юність» і ХК «Донбас».

У поєдинку проти восьмої команди першості Анатолій Степанищев дав відпочити гравцям, які минулого тижня захищали кольори збірної України на олімпійському відборі в Японії, а також голкіперу Євгену Царегородцеву – місце у воротах зайняв його тезка Євген Напненко. Також дебютувати у светрі «Донбасу» отримав можливість молодий нападник Віктор Шахворостов.

Саме новобранцю донеччан вдалося стати героєм старту матчу: на свій рахунок Шахворостов записав першу і другу шайби в грі (до кінця матчу форвард оформив пента-трик), а його партнери за перший період відзначилися ще п’ять разів. Відзначимо, що перша третина гри пройшла без єдиного видалення.

Після перерви картина не змінилася. Гості продовжили домінувати на майданчику, глядачі знову побачили сім шайб за період, проте на цей раз одна з них була вже на рахунку харків’ян. Богдан Дьяченко, який змінив у середині періоду Євгена Напненко, мабуть, не встиг ще толком розігрітися і увійти в гру, як отримав неприємний кидок від Максима Богатирьова, з яким не зміг впоратися.

Третій період у плані результативності надовго залишиться унікальним досягненням у вітчизняному хокеї. Команда Анатолія Степанищева за 20 хвилин закинула у ворота суперника 14 шайб! Підсумкові 27:1 оновили всеукраїнський рекорд, який раніше також належав «Донбасу» (у 2011 році сумські «Ворони» програли донеччанам 25:0). Також цей матч став найрезультативнішим у поточному сезоні.

«Юність» – «Донбас» – 1:27 (0:7, 1:6, 0:14)

Шайби: 0:1 Шахворостов (Буценко, Куцевич), 2:16, 0:2 Шахворостов (Буценко, Куцевич), 08:11, 0:3 Карп, 8:35, 0:4 Докшин (Журун, Горбань), 11:20, 0:5 Буценко, 13:33, 0:6 Никифоров (Чердак), 16:19 0:7 Журун (Горбань), 19:31, 0:8 Чердак (Варламов), 21:57 0:9 Куцевич (Буценко), 22:13, 0:10 Чердак (Ігнатенко), 24:01, 0:11 Шахворостов (Буценко), 28:22, 0:12 Никифоров (Ромащенко), 28:33, 1:12 Богатирьов (Пантелеймонов), 36:23, 1:13 Никифоров (Журун), 38:06, 1:14 Кочетков (Докшин), 40:22, 1:15 Шахворостов (Буценко), 41:08, 1:16 Чердак (Карп), 41:18, 1:17 Карп, 42:18, 1:18 Никифоров (Варламов), 44:35, 1:19 Шахворостов (Буценко, Куцевич), 48:18, 1:20 Буценко (Шахворостов, Горбань) , 48:53, 1:21 Чердак (Никифоров, Варламов), 49:13, 1:22 Куцевич (Свищев, Ромащенко), 55:51, 1:23 Кочетков (Горбань), 56:23, 1:24 Буценко (Катрич, Куцевич), 57:49, 1:25 Чердак (Никифоров, Варламов), 58:23, 1:26 Ромащенко (Горбань, Чердак), 59:29, 1:27 Буценко (Горбань, Ромащенко), 59:42.

У неділю, 21 лютого, «Донбас» і «Юність» зустрінуться на льоду Арени «Альтаїр» в Дружківці. Гра розпочнеться о 15:00.