ХК «Донбас» гарантував собі місце в плей-офф

На минулому тижні хокейний клуб «Донбас» зіграв два матчі поточного розіграшу чемпіонату України.

20 січня в рамках 15-го туру в Дружківці підопічні Анатолія Степанищева зустрічалися з харківським «Витязем», який іде на четвертому місці в турнірній таблиці.

Команди влаштували обстріл воріт вже в першому періоді. Відкрили рахунок харків’яни, але незабаром відновив паритет іменинник Микита Буценко.

Утім, харків’ян це не зупинило, і вони ще двічі вразили ціль до першої перерви. Між голами «Витязя» слово взяв тандем Кочетков-Захаров. Перший асистував – другий забивав.

Другий період донеччани почали з місця в кар’єр і протягом п’яти хвилин двічі поміняли цифри на табло. Володимир Чердак результативно завершив перепасовку Олександра Журуна та Іллі Докшина, а потім Павло Таран ефектно від синьої лінії вперше в матчі вивів «Донбас» вперед. Піти на перерву в ранзі лідера гостям не дозволила навіть закинута шайба Віталія Муля – на 33-й хвилині з двох метрів бахнув у «рамку» Владислав Куцевич.

Незабаром після відпочинку з передачі Сергія Варламова зміцнив перевагу господарів Захаров. У третьому періоді команди зіграли максимально акуратно, і перше видалення відбулося лише на 56-й хвилині – свою команду в меншості залишив нападник «Витязя» Олександр Пономар. За грубу гру суперника покарав Єгор Карп, який закинув першу шайбу у светрі «Донбасу».

«Донбас» – «Витязь» – 7:4 (2:3, 3:1, 2:0)

Шайби: 1:0 Сальников (Лазаренко), 07:19-бол, 1:1 Буценко, 10:04, 1:2 Посєвін (Кобиков), 12:28,2:2 Кочетков (Захаров), 14:16-мен, 2:3 Кривонос (Кривда, Сальников), 15:22-5х3, 3:3 Чердак (Докшин, Журун), 22:28-бол, 4:3 Таран (Захаров), 24:33-бол, 4:4 Муль (Кобиков), 27:16, 5:4 Куцевич (Бабинець, Буценко), 32:33, 6:4 Захаров (Варламов), 44:42, 7:4 Карп (Чердак, Журун), 57:30.

У рамках матчу 16-го туру чемпіонату України, який відбувся 23 січня в київському Палаці спорту, зустрічалися столичний «Рапід» і наш «Донбас».

Як і тижнем раніше, підопічні Анатолія Степанищева добули невимушену перемогу над суперником із рахунком 17:1 (у рамках 14-го туру у двох матчах, що відбулися 15 і 16 січня, були зафіксовані рахунки 11:0 і 21:2).

Відзначимо, що в матчі взяли участь усі чотири заявлених на гру воротаря. У складі «Донбасу», не пропустивши до середини другого періоду, у воротах відіграв Євген Напненко, а змінив його Богдан Дьяченко, який пропустив єдину шайбу після виходу 2х1.

«Рапід» – «Донбас» – 1:17 (0:6, 0:3, 1:8).

Шайби: 0:1 Бабинець (Никифоров, Толстушко), 00:12, 0:2 Кочетков (Таран, Карпо), 00:54, 0:3 Кузьмик (Ромащенко, Петрухно), 10:23, 0:4 Докшин (Петрухно, Чердак), 14:10, 0:5 Буценко (Никифоров, Бабинець), 18:59, 0:6 Захаров (Варламов, Таран), 19:27, 0:7 Журун (Чердак, Докшин), 24:04, 0:8 Никифоров (Толстушко, Бабинець), 30:00, 0:9 Буценко (Кочетков, Бабинець), 34:55, 0:10 Петрухно (Никифоров, Буценко), 42:34-бол, 1:10 Єфімов (Дворник, Геращенко), 1:11 Петрухно (Чердак, Докшин), 51:06, 1:12 Кочетков (Бабинець, Варламов), 54:28, 1:13 Петрухно (Докшин, Толстушко), 55:12, 1:14 Буценко (Никифоров, Григор’єв), 56:38, 1:15 Захаров (Варламов, Петрухно), 57:24-бол, 1:16 Буценко (Петрухно, Никифоров), 58:56-бол, 1:17 Буценко (Захаров, Петрухно), 59:47.

Таким чином, за підсумками 16-го туру чемпіонату України хокейний клуб «Донбас» першим гарантував собі місце в плей-офф сезону 2015/16.

Після перемоги над київським «Рапідом» «донбасівці» стали математично недосяжними для команди, що йде на п’ятому місці, яке не дає права участі у фінальній стадії чемпіонату. Для досягнення такого результату за 12 турів до закінчення регулярного чемпіонату, підопічним Анатолія Степанищева знадобилося 80 очок.

Наступний матч для «Донбасу» стане домашнім. 26 січня о 18:30 на Льодовій Арені «Альтаїр» донеччани приймуть білоцерківський «Білий Барс».