Велосипедисти Донеччини – серед переможців і призерів чемпіонату України на треку

З 9 по 13 вересня у Львові проходив чемпіонат України з велотреку з олімпійських дисциплін серед чоловіків та жінок та неолімпійських видів програми серед дівчат та юнаків.

Усього в змаганнях взяли участь 186 велосипедистів із 18 команд. Донецька область була представлена 10 спортсменами (4 чоловіки, 3 жінки, 2 юнаки та 1 дівчина).

У перший день чемпіонату нагороди розіграли чоловіки та жінки в індивідуальній гонці переслідування на 4 км (чоловіки) та 3 км (жінки), а також гіти 1000 м серед чоловіків та 500 м серед жінок.

Серед спортсменів Донецької області в індивідуальній гонці переслідування на 4 км кращим був Юрій Агарков, який посів 6 місце із часом 4.41.690. Ілля Клепіков посів 11 місце – 4.47.294, Тимур Малєєв – 19 місце (5.00.284).

У змаганнях серед жінок золоту нагороду виборола Валерія Кононенко (ОСДЮСШОР, тренер – В.Красов). Її час – 3.48.461. Анжеліка Тетерич посіла тут 12 місце з результатом 4.14.923, Анастасія Зубко – 13 місце (4.22.650).

У гіті на 1000 м серед чоловіків представник Донецької області Максим Васильєв (ІСД-ШВСМ, тренери – М.Мирза, О.Солнцев) був шостим із часом 1.06.394.

Серед жінок наша спортсменка Валерія Кононенко показала 5-й результат – 39.622.

10 вересня, у другий день змагань, були розіграні медалі в командній гонці переслідування та командному спринті, де спортсмени Донецької області здобули 2 золоті медалі.

Максим Васильєв разом із товаришами по збірній команді України (Володимир Дюдя, Владислав Кремінський, Віталій Гринів) святкував перемогу в командній гонці на 4 км серед чоловіків.

Серед дівчат в командній гонці на 2 км «золото» отримала Єлизавета Арчибасова (ДЮСШ Темп, тренери – О.Бережний – С.Чуть).

Срібні нагороди чемпіонату вибороли: Валерія Кононенко – у командній гонці переслідування на 4 км серед жінок (із часом 4.35.260), Данило Нікулін та Володимир Василюк – у командній гонці на 3 км серед юнаків (3.35.153).

Бронзові медалі на рахунку Валерії Кононенко – у командному спринті серед жінок, Анжеліки Тетерич та Анастасії Зубко – у командній гонці переслідування на 4 км серед жінок.

З 11 по 13 вересня пройшли змагання в омніумі (багатоденній гонці) серед чоловіків та жінок, юнаків та дівчат. Спортсмени Донецької області здобули тут 2 нагороди: 1 золоту та 1 бронзову.

«Золото» в груповій гонці на 80 кіл з 10 проміжними фінішами здобула Валерія Кононенко, яка набрала 35 очок.

Бронзову медаль серед дівчат у командному спринті отримала Єлизавета Арчибасова з Ольгою Кулинич із Київської області. Їх час – 41.364.

Змагання у Львові були відбірковими до чемпіонату Європи з велотреку, який пройде в жовтні. До складу збірної команди України включені три спортсмени Донецької області: Валерія Кононенко, Володимир Джус та Максим Васильєв.